Media o nas

XIX Przegląd Szekspirowski w Lublinie. Zwycięzca poleci do Londynu

Opublikowano marzec 09, 2017 przez
w Media

W Londynie obok wiktoriańskich kamienic stoją szklane wieżowce i niezwykłe jest to, że wszystko się ze sobą dobrze komponuje - mówi Natalia Smyl, zwyciężczyni ubiegłorocznego Przeglądu Szekspirowskiego. Uczennica lubelskiego liceum mogła zachwycić się stolicą Anglii dzięki roli Julii, docenionej przez jury teatralnego festiwalu. - Szekspir nie był tłem, a ważną częścią tego wyjazdu - zdradza. Już w sobotę w Lublinie kolejny - XIX Przegląd Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim.

natalia smyl

Natalia Smyl zdobyła Grand Prix w ubiegłorocznym Szekspirowskim za "autorską wizję marzeń nastolatki wyartykułowaną pięknym językiem Szekspira, ukazaną z młodzieńczą świeżością i wrażliwością w monodramie 'Juliet', opartym na fragmentach dramatu 'Romeo i Julia' Williama Szekspira w reżyserii pani Joanny Lewickiej". Zachwyciła widzów oraz jury, a w nagrodę poleciała na tydzień do Anglii.

Cały artykuł przeczytasz na lublin.onet.pl. Zapraszamy

"Naukowcy: w grobie Szekspira brakuje jego czaszki"

Opublikowano marzec 31, 2016 przez
w Media

"Archeolodzy, którzy za pomocą specjalnego radaru zbadali grób Williama Szekspira w jego rodzinnej miejscowości Stratford-upon-Avon, dokonali zaskakującego odkrycia: według nich wszystko wskazuje na to, że w grobie poety nie ma jego... czaszki." (onet.pl)

Zapraszamy do przeczytania o odkryciu: Onet.pl, The Telegraph